Tişört tasarla, para kazan

Tişört tasarlayarak para kazanmak için yollar arayan bir tasarımcı mısınız ? Günlük hayatta giyilen bir çok ürünü sitemide bulup bunların kendinize özgü tarzınızla tasarlayarak siz de gelir elde edebilirsiniz. Bu blog dizisinde her aşamada bir satış yöntemiyle tişört tasarlayarak para kazanmayı anlatmayı amaçlıyorum. Lütfen Bastırt Akademiyi takipte kalarak işinizi geliştirmemize yardımcı olun.

Eğer bir giyim markası kurmak ve tasarımlarınızdan oluşan baskılı ürünleri satmak istiyorsanız ancak baskı yapmak için gerekli ekipmanlarınız yoksa Bastirt.com sizin için var.

Bastirt.com sizin için tüm süreci yürütür, ürününüzü baskılar, kargolar ve müşteri hizmetleri desteği verir. Yapmanız gereken tek şey ürününüzü satmak. Bastırt bu noktada ne yazık ki size ürününüzü satmak için yardımcı olmayacaktır. Fakat bunu kendiniz zaten bizden daha iyi yapabilirsiniz.

Ürününüzü tasarlayıp Bastırt Trendyol, Hepsiburada, Çiçeksepeti, Etsy, Amazon, Ebay, Gittigidiyor, N11 gibi bir çok platforma ekleyin.

Ürününüz satıldığında Bastirt.com’dan sipariş edin ve müşterinize gönderin.

İşte Online T-Shirt Satmak İçin Yapmanız Gerekenler

1-Farklı Tasarımlar Oluşturun

İnsanlar zaten bir tişört almak için interneti veya fiziksel mağazaları kullanıyor ve milyonlarca birbirine benzer tasarımdan birini seçerek giyiniyor. Yapmanız gereken daha özel tasarımlar yapabilmek. Bunun için insanların sevdikleri, üzerlerinde taşıyabilecekleri tasarımlar oluşturmak.

  • Örneğin telif haklarını ihlal etmeden insanların sevdiği bir diziyi hatırlatan, bir şarkıyı hatırlatan sözlerden veya kendi tasarladığınız görsellerden oluşan bir tasarım yapabilirsiniz.
  • İnsanların kültürlerine özgü, memleket, şive, memleketlerine dair plaka kodları, önemli tarihler veya daha özel tasarımlar yaparak onların tasarımı gördüğünde almasını tetikleyecek objeler kullanarak özel tasarımlar oluşturabilirsiniz.
  • Tasarımınız bir hikaye anlatıyor, bir sosyal mesaj veriyor olabilir. Çoğu insan buna ilgi gösterecektir. O yüzden bir hikayesi olan tasarımlar önemlidir.
  • Bir niş alana yönelerek aynı tarzda bir çok özel tasarım yaparak bir müşterinin birden fazla tasarımınızı satın almasını sağlayabilir ve sürekli müşteriler edinebilirsiniz.
  • Kişiye özel ürünler tasarlayın ve iade oranını azaltarak satış yapmaya devam edin.

2-Pazaryerlerini ve Sosyal Medyayı Kullanın

T-shirt satmak için harika tasarımlar yapmanız yeterli değildir. Yaptığınız tasarımları olabildiğince çok yere yüklemelisiniz. Ne kadar çok satış kanalınız olursa tasarımlarınızı içeren ürünler o kadar çok satacaktır. Bunun için hem yurt içini hem yurt dışını hedef alın.

Yurt içinde Trendyol, Hepsiburada, Çiçeksepeti gibi pazaryerleri en çok giyime yönelik ürünün satıldığı yerlerdir. Buralarda birer mağaza açmak için bir şirket olmanız gerektiğini unutmayın. Fakat henüz yolun başındaysanız ve şirket açmak istemiyorsanz şirket açmadan da satış yapabileceğiniz bir çok yer mevcut. Tabi bu başlangıçta bu şekilde. Kazanıcınız arttığında yine de gelir vergisi ödemek için şirket açmanız gerektiğini unutmayın.

Yurt dışı için özel tasarımlı ürünler tasarlayarak kazanıcnızı dövize çevirebilir belki de yurt içinde kazandığınızdan çok daha fazlasını kazanabilirsiniz. Yurt dışına yönelik bir web sitesi açabilir, yurt dışındaki Etsy, Amazon, Ebay, Aliexpress gibi pazaryerlerine kayıt olabilir ve buralaradaki mağazalarınızdan da özel ürünler satabilirsiniz.

Yurtdışına sattığınız ürünü kargolamak için hem Bastirt.com u kullanabilir hem de Bastirt.com’dan kendinize sipariş verdiğiniz ürünleri Navlungo gibi bir Yurt dışına iş yapan bir kargo şirketini kullanarak kendiniz kargolayabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken tek şey gönderim süresidir. Eğer direkt olarak Bastirt.com’dan bir ürün kargolarsanız 1-5 günü içinde kargoya teslim edileceğini unutmayın. Ürünü önce kendinize kargolamanız bu süreci uzatacaktır.

Firmamız şu an için ne yazıkki aynı gün ürün çıkışı yapamakta ama ilerleyen süreçlerde verdiğiniz siparişi aynı gün kargollayabilmek için elimizden geleni yaparak işlerinizi kolayşatıracağımız günleri sabırsızlıkla bekliyoruz.

3-Bastirt.com’da Mağaza Açın

Bastirt.com’da açtığınız mağaza ile tasarımlarınızın her birinin satışından ürün fiyatı üzerinden yüzde 10 komisyon kazanırsınız. Bunun için yapmanız gereken tek şey tasarımınızı oluşturmak, mağaza açıp ürünlerinizi Bastirt.com’a yüklemek ve her hafta paranızı saymak.

Ürünlerinizi yükledikten sonra sadece arkanız yaslanın. Satılan her ürün için bir e posta ile bilgilendirilirsiniz ve 100 ₺ üzerindeki her biriken bakiyeniz için para çekme talep edebilirsiniz. Para çekme talebiniz doğrultusunda da her hafta hesabınıza paranız havale edilir. Bastirt.com’da açtığınız mağaza için fatura kesmeniz gerekmez. Çünkü Bastirt.com müşterilerine fatura keser ve tüm süreci kendi ilerletir. Ürününüzü baskılar, paketler, kargoya teslim eder ve müşteri hizmetleriyle kendi ilgilenir. Siz sadece ürünü tasarlayıp siteye yüklersiniz ve arkanıza yaslanırsınz.

Fakat bastirt.com’a yüklediğiniz ürünler için Bastirt.com bir reklam çalışması yürütmez. Ürünlerinizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz veya diğer pazaryerlerinde satabilirsiniz. Veya kendi sosyal medya mağazanızı İnstagram, Facebook gibi platformlarda oluşturabilir buralardan Bastirt.com mağazaınıza trafik sağlayabilir veya direkt olarak müşteriden siparişi alıp bastirt.com’dan müşterinin adresine siparişinizi oluşturabilirsiniz.

04- Web Sitenizi Oluşturun

Çevrimiçi tişört satmayı keşfetmenin bir başka seçeneği de kendi sitenizi oluşturmaktır. Ancak bu seçenek biraz sıkıcı. Öncelikle web siteniz için bir alan adı satın almalısınız. Bu, işletmenin web adresi olacaktır.

Ardından, web sitesini benzersiz ve kullanıcı dostu bir şekilde tasarlamanız gerekir. Ayrıca bağımsız işiniz için bir logo oluşturacaksınız . Bu logo, müşteriler arasında kimliğini oluşturmak için web sitesinin üst kısmında yer bulacaktır. Sonra web sitenizin reklamını yapmanız ve çeşitli yerlerde tanıtmanız gerekecek. Alan adı oluştururken oluşturduğunuz konsepti anlatan bir alan adı almak oldukça önemli.

Google’da ilk sıralarda çıkabilmek için niş bir konsept bulmalı ve tişörtlerinizi bu konseptte tasarlamalısınız. Eğer genel bir tişört sitesi açmak istiyorsanız biraz geç kaldınız. Yine de yeterli reklam bütçesi harcayarak para kazanabilirsniz ama çok fazla rakibiniz olacağından kazancınızın çoğunu reklmama harcayabileceğinizi unutmayın.

ÇÖZÜM

Online T-shirt tasarımları satarak başarılı bir iş kurabilirsiniz. İlk olarak, tasarımın benzersiz olduğundan ve bir kitleyi hedeflediğinden emin olun. Ardından tasarımı tişörtlere basmak için doğru siteleri bulun. Daha sonra, matbaa sitesi ile çevrimiçi bir vitrin oluşturmalı veya satış yapmak için kendi web siteniz olmalıdır. Ayrıca kitleye ulaşmak için bir pazarlama planı yapmalısınız.

Bastirt.com’da Mağaza Açarak Başlamak için Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir